Karyera, praktika və məzunlarla əlaqə mərkəzi

17-10-2018

İstehsalat təcrübəsi keçmə haqqında ( Tarix fakültəsi)

 

 

Məzmunu: İstehsalat təcrübəsi keçmə haqqında

 

Tarix fakültəsinin ixtisasları  üzrə  əyani şöbəsinin a/b,  r/b və i\b -nin  IV kurs tələbələri“Tarix”ixtisası üzrə mart ayının 30-dan may  ayının 25-dək (12 kredit),  “Tarix müəllimliyi”ixtisası üzrə 2018-ci ilin aprel  ayının 26-dan may ayının 25-dək(6 kredit)  “Qafqazşünaslıq” ixtisası üzrə aprel ayının 13-dən may ayının 25-dək (9 kredit) “Amerikaşünaslıq” ixtisası üzrə aprel ayının 13-dən may ayının 25-dək (9 kredit) və “Antropologiya”  ixtisası üzrə aprel  ayının 13-dən may ayının 25-dək (9 kredit) tədris  planına  müvafiq olaraq Siyasi sənədlər arxivinə, Azərbaycan Respublikası Dövlət Arxivinə, aşağıda adları qeyd olunan muzeylərə  tədris təcrübəsi keçmək üçün göndərilsinlər.

 

Arxeoloji Etnoqrafik təcrübə

30.03.2018-25.05.2018

Qobustan Dövlət  Tarixi-Bədii qoruğu (30.03.2018-04.04.2018),

“İçəri şəhər” Dövlət  Tarixi-Memarlıq qoruğu (05.04.2018-11.04.2018),

“Qala” Dövlət Tarixi-Etnoqrafiya qoruğu (12.04.2018-18.04.2018),

Quba Məzarlığı AMEA (19.04.2018-25.04.2018),

 Şamaxı Tarix Diyarşünaslıq muzey i(26.04.2018-01.05.2018),

Atəşgah (02.05.2018-09.05.2018),

Qəbələ arxeoloji qazıntıları (10.05.2018-16.05.2018),

AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu (17.05.2018-25.05.2018)

Ümumi rəhbər: prof.Q.İsmayılzadə

Qrup:1066  a/b

Rəhbər: Q.Pirquliyeva

  1. Abbasova Səbinə Rasim
  2. Ağayeva Nuranə Malik
  3. Allahverdiyev Aqil Mayis
  4. Atakişiyeva Zibeydə Mehdi
  5. Bağırova Günay Rafail
  6. Balaşova Aysun Nizami
  7. Bayramova Əfsanə Mayıs
  8. Bədəlova Abuhəyat Şaiq
  9. Bəkirli Lalə Əfqan
  10. Bəkirova Şəlalə Saleh
  11. Bəşirova Aygün Elçin
  12. Cabbarlı Ləman Hacı
  13. Əliyeva Aygün Elman
  14. Əliyeva Xanımbikə Xaləddin
  15. Eminli Günay Şaxmar
  16. Ağamalıyeva Sona Eyvaz
  17. Alıyeva Səbinə Səbuhi
  18. Allahverdiyeva Banu Yaşar
  19. Arzumanov Ruslan Hacıbaba
  20. Əhmədova Aytac Rəhbər
  21. Əliyev Əli Elşən
  22. Əliyeva Aynurə Əfqan

23.Qasımov Rüfət Ədalət

    Rəhbər:T.Dostiyev.İ.Avşarova.Ş.Bünyadova

    Qrup:1068  a/b

1.Eminova Nərgiz Nəsib

2.Həsənli Züleyxa İlham

3.Həsənova Günel Elxan

4.Hidayətzadə Firuzə Tahir

5.Hüseynov Bəxtiyar Mirdamət

6.Hüseynova Nailə Eldar

7.İbrahimova Nuranə Ramiz

8.İsmayılova Pərvanə İsmayıl

9.Kamalov Qurban Aydın

10.Kazımlı Minarə Mehdi

11.Məmmədov Xəyyam Hikmət

12.Məmmədova Aynurə Şakir

13.Məmmədova Dostuxanım İsmət

14.Məmmədova Mətanət Ələkbər

15.Məmmədova Nigarə Mübariz

16.Əliyeva Nigar Allahverdi

17.Hacılı Zeynəb Əbdürrəhim

18.Hacıyev Məhəmməd Arif

19.Hənifəyeva Xədicəxanım Rasim

20.Hüseynli Günel Rəşad

21.Hüseynli Lalə Saleh

22.İsmayılov Orxan Nizami

23.Kərimov Pərvin Telman

24.Məcidli Həmidə Niman

25.Məmmədli Şəhanə Namiq

26.Əliyeva İlahə Camal

Rəhbər:müəl. K.Məmmədov

Qrup:1070 a/b

1.Mustafayeva Səadət Əlirza

2.Nəbiyev Vasif Sədrəddin

3.Novruzova Lalə Kamil

4.Nuriyev Sədulla Kənan

5.Qarayeva Çinarə Allahverdi

6.Qocayeva Rüfanə Sadiq

7.Qurbanəliyeva Ülkər Azər

8.Rüstəmov Röyal Rəcəb

9.Sabirli Musa Abid

10.Salahova Kamalə Kamran

11.Şirinova Xumar Rubil

12.Şükürzadə Kubra Ədalət

13.Süleymanlı Aysel Abil

14.Verdiyeva Mehriban Mahir

15.Yusifli Ülkər Fikrət

16. Məmmədov Ruhil Vüqar

17.Mustafayeva Kövsər Əli

18.Qurbanov Fərid Arzu

19.Rəfiyeva Fatimə Mahir

20.Rəhimli İlkin Elşən

21.Salmanov Qabil İlham

22.Səfərov Toğrul Yaşar

23.Tağızadə Rəşad İlqar

24.Tahirov İbrahim Fikrət

25.Zeynalov Toğrul Əziz

26.Ruşanov Turay Münasib

27.Zeynalov Adil Vüqar

 

Rəhbər: Müəl. L.Həsənova

Qrup:913  r/b

1.Ağayev Tələt Sadıx

2.Aslanov Fariz Əmiraslan

3.Boqatıryova Viktoriya İqoryevna

4.Carullayev Nəcəf Rüstəm

5.Cəfərzadə Amil Heydər

6.Əhmədov Elvin Elxan

7.Əliəkbərli Ziyad Valeh

8.İsayev Elvin Xəqani

9.İsrafilova Aydan İsrafil

10.Məmmədova Nigar Elçin

11.Mövsüm-Zadə Cərcis İlqar

12.Murtuzayev Elvin Əfqan

13.Nəsibova Tamilla Saleh

14.Qasımov Ayxan İlqar

15.Quliyev Tural Şamil

16.Salayeva Rakella Anar

17.Seyfullayev İqbal Sədulla

18.Tanrıverdiyeva Gövhər Namiq

Rəhbər: F.Həvilova. Ə.Əsədova

Qrup: 001Tİ   ing/b

1. Bayramlı Gülər İlqar

2.Ağayev Elmir Məzahir

3.Cabbarova Ayşən Vidadi

4.Həsənli Ayxan Dilqam

5.İskəndərova Lalə Elxan

6.Kərimli Abbas Fərrux

7.Kərimli Fədai Fərrux

8.Məhərrəmova Aytac İlqar

9.Məmmədli Elmir Mübariz

10.Miskin Merve Mətin

11.Musazadə Vüsal Ələsgər

12.Nəsibli Əfsanə Vüqar

13.Nəsirov Ülvi Samir

14.Yusibov Elsevər Elyas

15.Axundova Vüsalə Taləddin

 

Arxeoloji Etnoqrafik təcrübə

26.04.2018-24.05.2018

Qobustan Dövlət  Tarixi-Bədii qoruğu (26.04.2018-30.04.2018),

Quba Məzarlığı AMEA (01.05.2018-04.05.2018),

 Qəbələ arxiv qazıntıları( 07.05.2018-10.05.2018),

Atəşgah (11.05.2018),

 Şamaxı Tarix Diyarşünaslıq muzeyi (14.05.2018-16.05.2018),

“Qala” Dövlət Tarixi-Etnoqrafiya qoruğu (17.05.2018-18.05.2018),

 “İçərişəhər” Dövlət  Tarixi-Memarlıq qoruğu (21.05.2018),

AMEA-nın Arxiv-Etnoqrafik İnstitutu (22.05.2018-24.05.2018)

Ümumi rəhbər: prof.Q.İsmayılzadə

Rəhbər:müəl. B.Əziz

Qrup: 028  a/b

1.Abdullayeva Aygün Altay

2.Abdullayeva Şəfəq Bünyat

3.Alıyeva Jalə Eldar

4.Allahmanov Elçin Alı

5.Allahverdiyeva Samirə Mahir

6.Babaxani Nərgiz Pərviz

7.Babazadə Sona İlqar

8.Bayramova Günay Vahid

9.Bilalov Tahir Nail

10.Bünyadlı Seyranə Ədalət

11.Cabbarova Almaz Əsgər

12.Cabbarzadə Aysel Eldar

13.Cəbrayılov Ağaəli İlham

14.Cəfərova Şəbnəm Xasay

15.Əhmədova Nərmin Elnur

16.Əkbərli Fidan Mahir

17.Ələkbərova Günel Xəqani

18.Əlili Murad Əli

19.Əliyeva Rəisə İbrahim

20.Əlmənsurova Sevinc Rəhim

21.Əsgərzadə Aytac Asif

22.Feziyeva Aytən Eyvaz

23.Firudinli Rəvanə Ramil

24.Hacıyeva Şəfəq Rəcəb

25.Hacıyeva Zəhra Natiq

26.Hadıyeva Samirə Ağasalam

27.Rzayeva Aygün Oqtar

Rəhbər: R.Məlikli. A.Adıgözəlova

Qrup: 030  a/b   

1.Həsənov Rəşad İlqar

2.Həsənov Roman Musa

3.Hümbətova Günel Nazim

4.Hüseynov Fazil Novruz

5.Hüseynova Ayturan Qaraş

6.Hüseynova Jalə Niyazi

7.Hüseynova Nəzrin Məmmədəli

8.Hüseynova Şəbnəm Namiq

9.İbrahimli Maruza Qiyaz

10.İsayeva Nərmin Məcnun

11.İsmayılov Emin Elçin

12.İsmayılov Niyaz Qnyaz

13.Məmmədli Təranə Əfqan

14.Məmmədrəhimli Ziya Famil

15.Məmmədzadə Türkan Eyvaz

16.Məsimova Ruhiyyə Haqverdi

17.Musayeva Nərmin Musa

18.Mustafayeva Cavahir Almaz

19.Mütəllimzadə Xəyalə Məmməd

20.Müzəffərli Sitarə Ələsgər

21.Naftaliyeva Rəhiməxanım Azər

22.Nəbiyeva Leyla Hümbət

23.Novruzova Fəridə Rəhim

24.Oruczadə Əfsanə Zamir

25.Qasımova Nisə Seymur

26.Kərimova Çinarə Malik                                                           

  Rəhbər: Ə.Şahverdiyev

  Qrup: 032  a/b

1.Quliyeva Nəzrin İlham

2.Quluzadə Şəbnəm Dəmir

3.Rəcəbova Aytac Vidadi

4.Rəhimova Bahar Surət

5.Rəsulov Elşən Salman

6.Rüstəmli Zülfiyyə Səhlədar

7.Rüstəmova Aytən İlham

8.Rüstəmova Səma Teyyub

9.Şahmalıyeva Əfsanə Niyaz

10Salmanova Sveta Rafail

11.Səfərli Nərgiz Elşən

12.Seyidli Nərmin Azər

13.Şiriyeva Aygün Əlisəfa

14.Şükürova Aygün Ağali

15.Süleymanova Aysel Mətləb

16.Tağızadə Sevinc Cəbrayıl

17.Təhməzli Məsumə Alimağa

18.Üzeyirova Tünzalə Əbil

19.Xalıqov Rəşadət Balaqardaş

20.Xəmmədova Pərişan Mədət

21.Yusifli Aytəkin Çingiz

22.Yusifli Şəmsiyyə Adil

23.Zərbiyeva Şahnaz Məhəbbət

24.Zeynalova Gülər Kamil

25.Zeynalova Narınc Hüseyn

26.Mürsəlli Həcər İlham

 Rəhbər:E.Muradəliyeva

  Qrup:011  r/b

1.Əfəndiyeva Ülkər Sadəddin

2.Əliyev Emil Elşən

3.Əliyeva Səbinə Mais

4.Əsədova Ruqiyyə Elçin

5.Həsənova Lalə Ruslan

6.İsmayıl-Zadə Günay Mübariz

7.Mərdanova Gülnar Ələkbər

8.Musayeva Həcər Vidadi

9.Paşalı Gülnar Ziyad

10.Süleymanova Şərqiyyə Nizami

11.Taşova Hüliyyə İlqar

12.Baxışova Gülnarə Ağadur

13.Bayramova Sevil Ədalət

14.Hacıyeva Süphanə Rasim

15.İsmayılov Məftun Tərlan

16.Kazımova Lamiyə Ələmdar

17.Mehdiyeva Aygül Səfdər

18.Nağızadə Nərmin Asəf

19.Qarayeva Səadət Qabil

 

2.

      Tarix fakültəsi üzrə tədris planına əsasən nəzərdə tutulmuş krediti normativ təhsil müddətində toplaya bilməmiş aşağıda adı qeyd olunan passiv tələbə 2017/2018-ci tədris ilinin yaz semestrində ödənişli əsaslarla göstərilən  tədris təcrübəsi üzrə kredit götürməyə icazə verilsin və təhsil haqqı R-154 saylı, 25.12.2014-cü il tarixli əmrə əsasən ödənilsin.

Arxeoloji Etnoqrafik təcrübə

30.03.2018-24.05.2018

Qobustan Dövlət  Tarixi-Bədii qoruğu (30.03.2018-04.04.2018),

“İçəri şəhər” Dövlət  Tarixi-Memarlıq qoruğu (05.04.2018-11.04.2018),

“Qala” Dövlət Tarixi-Etnoqrafiya qoruğu (12.04.2018-18.04.2018),,

Quba Məzarlığı AMEA (19.04.2018-25.04.2018),

 Şamaxı Tarix Diyarşünaslıq muzeyi (26.04.2018-01.05.2018),

Atəşgah (02.05.2018-09.05.2018),

Qəbələ arxeoloji qazıntıları (10.05.2018-16.05.2018),

AMEA-nın Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu (17.05.2018-24.05.2018)

Ümumi rəhbər: prof.Q.İsmayılzadə                          

Passiv, a/b, T 1038 (T 1066)

Rəhbər:Q.Pirquliyeva

Tələbənin Soyadı, adı, atasının adı

İxtisas bölmə

Arxiv təcrübəsinin təkrar keçirildiyi kurs, qrup

İxtisas üzrə illik təhsil haqqı (AZN)

2017-2018-ci tədris ilinin yaz smestri üzrə tələbənin tədris qrafikinə uyğun olaraq götürəcəyi təcrübənin adı və kreditin miqdarı

Ümumi Kredit sayı

Təhsil haqqı ödəcəyi kreditlərin sayı

Şirinov Elşən Məzahir o.

Tarix, passiv, a/b, əyani, ö/ə

IV kurs, T 1066

1900   AZN

arxeoloji etnoqrafik təcrübə 12 kredit

60

12 kredit

 

AMEA-nın Qafqaz İnstitutu

13.04.2018-24.05.2018

Ümumi rəhbər: prof.İ.M.Hüseynova

Rəhbər:R.Qurbanov

Qrup: 058  a/b

  1. Hətəmli Elmir Nüsrət
  2. Mehdiyeva Fatma İlham
  3. Qurbanova Günel Mənsim
  4. Abdullayev Kamil
  5. Abdullayeva Natəvan Natiq
  6. Ağacanov Anar Faiq
  7. Babayev Anar Məhərrəm
  8. Cəfərzadə Rəna Cavanşir
  9. Əhmədova Mehriban Vüqar
  10. Ələkbərov Rövşən Şəmsi
  11. Əliyev Nurlan Ruslan
  12. Məlikova Arzu Şamo
  13. Fərhadlı Fidan Elman
  14. Həsənli Həsən Nürəddin
  15. Həsənova Aysel Əli
  16. Hümbətov Vüqar Eldar
  17. Hüseynov Şahin Qulam
  18. İsmayılzadə Çiçək Sübhi
  19. Məmmədov Mətin Elnur
  20. Mikayılov Hüseynalı Şeyda
  21. Nəsrullayev Avtandil Müşfiq
  22. Pirizadə Cavid Xamraz
  23. Qubiyeva Zeynəb Asəf
  24. Qurbanov Xaqani Zaur
  25. Rzayev Həbib Nazim
  26. Tağızadə Gülnar İlqar
  27. Vəliyev Elton Əflatun
  28. Vəliyev Şaiq İsa
  29. Zeynalov Orxan Mübariz
  30. Məmmədov Məhərrəm Mobil
  31. Mirzəyev Anar Yaşar

 

Rəhbər:müəl. Q.Əliyev

Qrup: 039  a/b

  1. Abdullayeva Günay Rəhim
  2. Ağayev Tofiq İlqar
  3. Bağırova Fidan Rauf
  4. Behbudova Asimə Yolçu
  5. Həsənova Milana Alxad
  6. İsgəndərova Arzu Akif
  7. Məmmədov Fuad Əkbərəli
  8. Musayev Aslan Azər
  9. Nuraşvili David Merabiyeviç
  10. Qasımzadə Məhəmmədəli Rakif
  11. Quliyeva Səidə Emil
  12. Salmanova Ayşən Qəzənfər
  13. Səfərova Günel Səyavuş
  14. Sucayev Orxan Adıgözəl
  15. Təcibova İradə Əzim

 

İnsan Hüquqları üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutu

13.04.2018-24.05.2018

Ümumi rəhbər: prof.M.B.Fətəliyev

Rəhbər:  H.Hüseynli

Qrup: 060  a/b

  1. Abbasov Elmin Ramil
  2. Abdullayeva Ülviyyə Təmraz
  3. Abdulov Bəhmən Nəriman
  4. Axundzadə Ülkər Rauf
  5. Cahanova Böyükqız Müzəffər
  6. Cəfərov Sərxan Mahir
  7. Cəlallı Pərvanə Famil
  8. Dadaşov Kənan Yaşar
  9. Əliyev Məhərrəm Əli
  10. Əlizadə Ləman Ələkbər
  11. Əsgərli Nəzrin Mahəddin
  12. Əzizova Aysel Eldar
  13. Həsənov Əfqan Qismət
  14. Həsənova Nilufər Elşad
  15. Hümbətova Maral Bəxtiyar
  16. Hüseynova Leyla Xosrov
  17. Hüseynova Süsən İsmayıl
  18. İsmayılova Elnarə İsmayıl
  19. Kərimov Ülvi Telman
  20. Mahmudlu Eşqin Daşdəmir
  21. Mədədov Pərviz Ariz
  22. Məmmədhəsənova Bibixanım Qərbağa
  23. Mustafayev Elşad Rəsul
  24. Nəbiyev Şahlar İlqar
  25. Nəcəfli Rafiəddin Qeyrətəli
  26. Səfərova Şəbnəm Məhsim
  27. Tağızadə Zeybə Əsəd
  28. Topçiyev Çingiz Fərman
  29. Zamanzadə Əli Bəhram
  30. Zülfüqarova Günel Mülküm

  Rəhbər:   müəl. M.Osmanlı, X.Ağayeva

  Qrup: 041 qr r/b

  1.Cəfərova Fəridə Elşən

  2.Məmmədova Lalə Natiq

  3.Muradzadə Rəna İlham

  4.Nəsirov Əli Nizami

  5.Qrinyuk Yevgeniy Viktoroviç

  6.Quliyeva Nərmin Fazil

  7.Səmədli Aydan Kamil

  8.Muradlı Aytən Ruslan

  9.Salmanova Arzu Məzahir

  10.Əliyeva Ayla Yaşar

 

Heydər Əliyev Mərkəzi muzeyi  (13.04.2018-14.04.2018)

ATU-nun Antropologiya muzeyi  (17.04.2018-24.05.2018)

Ümumi rəhbər: prof.Q.S.İsmayılzadə

Rəhbər:A.Bayramov. L.Orucova

Qrup: 010A a/b

      1.Abbaslı Cəmilə Fikrət

2.Babayev Ramil Ruslan

3.Bayramova Aygün Nofəl

4.Behbudova Şövkət Əşrəf

5.Ələsgərov Elxan Elbrus

6.Əmirxanlı Zümrüd Gülağa

7.Məmmədova Türanə Elman

8.Piriyev Cəmil Əşrəf

9.Qədirova Nəzrin Coşqun

10.Seyidov Mirhüseyn Mirməşkur

11Bayramova Gülşən Rəfail

12.Bəşirova Gülnar Gündüz

13.Qasımova Lilpar Məzahir

14.Soltan Şövqi Şəhriyar

15.Sultanov Ziya Mayis

 

 

 

 

Digər yazılar

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Tarix fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Şərqşünaslıq fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Sosial elmlər və psixologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Mexanika- riyaziyyat fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Jurnalistika fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (İlahiyyat fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Geologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Fizikafakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Coğrafiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Tarix fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Sosial elmlər və psixologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Mexanika-riyaziyyat fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Fizika fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Filologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübəsi keçmə haqqında ( Coğrafiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)