Karyera, praktika və məzunlarla əlaqə mərkəzi

17-10-2018

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Şərqşünaslıq fakültəsi)

 

 

 

 

 

 

Məzmunu: Tədris  təcrübəsi keçmə haqqında

 

 

Şərqşünaslıq fakültəsinin “ Regionşünaslıq (regionlar üzrə) ixtisası üzrə  əyani şöbəsinin a/b və  r/b -nin  IV kurs tələbələri tədris  planına  müvafiq olaraq  2018-ci il  fevral ayının 16-dan aprel ayının 27-dək  (15 kredit) BDU-nun Şərqşünslıq fakültəsinin müvafiq kafedralarında tədris təcrübəsi keçmək üçün göndərilmiş hesab edilsinlər.

 

 

Regionşünaslıq (Ərəb ölkələri üzrə)

Rəhbərlər: f.ü.f.d.T.Ə.Əkbərova (16.02.18 – 08.03.18)

f.ü.f.d.K.İ.Eyvazova (09.03.18 – 29.03.18)

b/m.N.N.Rzayeva (30.03.18 – 05.04.18)

dos.N.K.Əfəndiyeva (06.04.18 – 19.04.18)

dos.G.Y.Mahmud (20.04.18 – 26.04.18)

Qrup:1444 a/b 

 

1.Dünyamalıyev Xəlil İbrahim

2.Həsənova Aynur Bahadır

3.Məmmədova Nigarxanım Anar

4.Səfərli Günel Azər

5.Quliyev Tural Qurban

6.Məlikova Şəbnəm Kamil

7.Bakirli Bəhruz Natiq

8.Məmmədzadə Rövşən Rafiq

9.Cabbarlı Cavid Akşin

10.Qorçiyev Muxtar Əhməd

11.Həmzəyev Elvin Elşən

12.Quluzadə Tural Sarvan

13.Əliyev Ruhi Zakir

 

14.Ağayev İsmayıl Vahid

15.Qafarov Orxan Müşfiq

16.İsayeva Aksana Adil

17.İsmayılov Elnur Nəcəf

18.Əhmədova Ruqiyyə Arif

19.Səfərov Bilal Zülfüqar

 

Regionşünaslıq (İran üzrə)

Rəhbərlər: dos.Ə.B.Məmmədova (16.02.18 – 01.03.18)

dos.N.M.Əlizadə (02.03.18 – 15.03.18)

f.ü.f.d.M.Ə.Tarverdiyev (16.03.18 – 22.03.18)

b/m.A.H.Yəhyayev (23.03.18 – 05.04.18)

b/m.Z.Məmmədova (06.04.18 – 23.04.18)

b/m.Z.A.İsmayılova (24.04.18 – 26.04.18)

Qrup:1446 a/b 

 

1.Əsgərov Tural Tofiq

2.Məstiyev Əli Nağdali

3.Əliyev Nurlan İsfəndiyar

4.Nuriyev Namiq Nizami

5.Axundov Cabir Allahverdi

6.Paşayeva Dilşad İlham

7.Zeynallı Laləzar Nadir

8.Səmədzadə Abbasqulu Səməd

9.Həmidli Tural Rahim

10.Sadıqlı İqbal Əli

11.Məhərrəmov Elməddin Nazim

12.Məmmədli Məhəmməd Əhəd

13.Salmanov Valeh Vüqar

14.Mirzəyev Fərid Bahadur

15.Quliyeva Fəridə Natiq

16.Sadıqlı Rövşən Mirağa

17.Kazımlı Əli Mübariz

18.Cəfərova Mələk Asif

19.Yusifov Mayıl Aydın  

20.Əliyev Əyyub Bəhram

21.Xəlilov Sənan Qənimət

22.Qarayev Fətəli Habil

 

 

Regionşünaslıq (Türkiyə üzrə)

Rəhbərlər: dos.C.R.Rüstəmova (16.02.18 – 12.03.18)

dos.A.R.Yunusov (13.03.18 – 04.04.18)

b/m.H.M.Sadıqov (05.04.18 – 26.04.18)

Qrup:1448 a/b 

 

1.İsmayılova Tünzalə İnqlab

2.Dünyamalı Məhəmməd Mətləb

3.Quliyeva Ziyafə Sabit

4.Əlizadə Aytac Murad

5.Soltanov İnqilab İntiqam

6.Əliyeva Nərgiz Natiq

7.Rzazadə Vəfa Vüqar

8.Qasımov Elxan Rüstəm

9.Həsənli Ceyhun Fətulla

10.Cəfərov Cəfər Yengibar

11.Tahirzadə Fidan Samir

12.Rzayev Mirfərid Əlhəddin

13.Əliyev Sadiq Əskər

14.İsəzadə Musa Hicran

15.Axundova Nəzirə İbrahimxəlil

16.Şahverdiyeva Nigar Vüqar

17.Ağayev Məftun Şəfa

18.Babayeva Sevinc Habil

19.Əzimov Elvin Şadulla

20.Həsənli Bəxtiyar Namiq

 

Regionşünaslıq (İsrail üzrə)

Rəhbərlər: dos.G.M.Abdullayeva (16.02.18 – 29.03.18)

dos.T.H.Hüseynbalayeva  (30.03.18 – 26.04.18)

Qrup:1450 a/b 

1.Muradov Cavani Müslüm

2.Ələsgərov Elvin Saleh

3.Bağışzadə Elgün Bəxtiyar

4.Quliyev Rəsul Rauf

5.Səfərova Aynur Oruc

6.İsmayılov Rəhim İsa

7.Cəfərli Qüdsiyyə Azər

8.Əliyev Tərlan Tofiq

 

Regionşünaslıq (Pakistan üzrə)

Rəhbərlər: b/m.A.H.Tağıyeva  (16.02.18 – 12.03.18)

müəl.E.İ.İbrahimov  (13.03.18 – 26.04.18)

Qrup:1452 a/b 

1.Mansurov Taleh İsa

2.Eyvazbəyova Aliyə Şahnazarovna

3.Hacıyeva Nəzrin Füzuli

4.Rəcəbli Nihad Sahib

5.Həsənova Nigar Ramiq

6.Quliyev Təmkin Vaqif

 7.Məmmədov Məhəmməd Akif

8.Şabanov Vaqif İsrafil

9.Sayılov Xəzər Əliqardaş

10.Ramazanov Zaur Zahid

Regionşünaslıq (Koreya üzrə)

Rəhbərlər: müəl.Kim Donq Hyun (16.02.18 – 01.03.18)

müəl.Yanq Conq Min (02.03.18 – 15.03.18)

müəl.Li Sanq Cunq (16.03.18 – 29.03.18)

müəl.V.E.Həsənova (30.03.18 – 26.04.18)

Qrup:1454 a/b 

1.Zeynalzadə  Əbdül Nurəli

2.İsmixanova Səmayə Feyzulla

3.Şükürlü Əli Akif

4.Məmmədova Nəzrin Şahin

5.Aslanov Pənah Rövşən

6.Məmmədova Ülviyə Akif

7.Əkbərov Rusif Səxavət

8.Oruclu Eltun Sevindik

9.Yəhyayeva Əfsanə Seydəmir

 

Regionşünaslıq (Yaponiya üzrə)

Rəhbərlər: müəl.E.E.Məmmədova (16.02.18 – 02.03.18)

müəl.L.İ.Nəsirova (05.03.18 – 09.03.18)

müəl.Ş.M.Mirqədirova (12.03.18 – 20.03.18)

müəl.L.A.Əliyeva (21.03.18 – 18.04.18) 

prof.O.B.Cəlilbəyli (19.04.18 – 26.04.18)

Qrup:1456 a/b 

 

1.Ağayev Sirac Almasxan

2.Zeynalova Aytəkin Tofiq

3.Kərimov Üzeyir Aydın

4.Ağayeva Giləxanım Əzizağa

5.Usubzadə Seymur Araz

6.Sadıqova Lamiyə Sadıq

 

Regionşünaslıqin üzrə)

Rəhbərlər: müəl.Naliman Mahati (16.02.18 – 29.03.18)

müəl.M.Gülməmmədli (30.03.18 – 05.04.18)

müəl.Vu Hui (06.04.18 – 26.04.18)

Qrup:1457 a/b

 

1.Novruzov  Amid Nuruş

2.İsmayılov Coşqun Arzu

3.Musayev Zaur Elşən

4.Qurbanova Ülkər Əlikram

5.Qasımzadə Sənan Amil

6.Şamilov İlkin Şahin

7.Hacızadə Kamran Azər

8.Həmidli Ruhəngiz Rasim

Regionşünaslıq (Ərəb ölkələri üzrə)

Rəhbər: dos.N.Ə.Sultanlı  (16.02.18 – 01.03.18)

f.ü.f.d.K.R.Musayeva  (02.03.18 – 15.03.18)

b/m.F.R.Rzayeva  (16.03.18 – 29.03.18)

müəl.S.B.Bağırova  (30.03.18 – 05.04.18)

b/m.R.Ə.Cəlilov (06.04.18 – 12.04.18)

müəl.X.R.Mustafayeva (13.04.18 – 26.0418

Qrup:2201 r/b 

 

1.Səlimova Elnurə Ədalətovna

2.Əkbərov Aqşin Habil

3.Aslanova Nərmin Aslan

4.Orucova Sədəfnaz Temur

 5.Yadullayeva Eliana Əliəskərovna

6.Qarayeva Nuranə Akif

7.Oruczadə Əmrah Rəzail

8.İzzatova Kamila Kamal

 

Regionşünaslıq (İran üzrə)

Rəhbər: dos.N.Musayeva  (16.02.18 – 01.03.18)

dos.L.H.Mahmudova  (02.03.18 – 08.03.18)

dos.B.B.Quliyeva  (09.03.18 – 29.03.18)

b/m.M.Ə.Fərəcova  (30.03.18 – 12.04.18)

prof.M.D.Kazımov  (13.04.18 – 23.04.18)

b/m.A.Ə.Xanbabayeva (24.04.18 – 26.04.18)

Qrup: 2203 r/b 

 

1.Cəfərli Elməddin Abil

2.Həsənli Həsən Arif

3.Xaləddinzadə Səbinə Taleh

4.Sultanov İlkin Yusif

 

Regionşünaslıq (Türkiyə üzrə)

Rəhbərlər: dos.A.A.Qasımova (16.02.18 – 12.03.18)

müəl.Y.A.Aslanova (13.03. – 26.04.18)

Qrup:2205 r/b 

1.Həsənzadə Samir Rüfət

2.Kərimov Rafiq Nofəl

3.Zeynalov Zeynal Cəlil

4.Əliyeva Gültac Vasif

Regionşünaslıq (Çin üzrə)

Rəhbərlər: müəl.Ninq Fanq Min (16.02.18 – 08.03.18)

müəl.Gao Junxia (09.03.18 – 26.04.18)

Qrup:2207 r/b 

 

1.Babayeva Nargilə Ələm

2.Xəlilova Xəyalə Zülfü

 

2.

      Şərqşünaslıq fakültəsi üzrə tədris planına əsasən nəzərdə tutulmuş krediti normativ təhsil müddətində toplaya bilməmiş aşağıda adı qeyd olunan passiv tələbələr 2017/2018-ci tədris ilinin yaz semestrində ödənişli əsaslarla göstərilən  tədris təcrübəsi üzrə kredit götürməyə icazə verilsin və təhsil haqqı R-154 saylı, 25.12.2014-cü il tarixli əmrə əsasən ödənilsin.

 

Rəhbər: müəl.E.İ.İbrahimov  (02.04. – 21.04.18)

Tələbənin Soyadı, adı, atasının adı

İxtisas bölmə

Tədris təcrübəsinin təkrar keçirildiyi kurs, qrup

2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestri üzrə tələbənin tədris qrafikinə uyğun olaraq götürəcəyi təcrübənin adı və kreditin miqdarı

İxtisas üzrə illik təhsil haqqı (AZN)

Ümumi Kredit sayı

Təhsil haqqı ödəcəyi kreditlərin sayı

Əkbərli Aytən Vüqar

Regionşünaslıq (Pakistan üzrə), a/b, passiv, ödənişli

IV kurs, 1452

Tədris təcrübəsi – 4.5 kr

1900

AZN

60

4.5 kredit

Rəhbər: müəl.S.B.Bağırova  (02.04. – 05.04.18)

b/m.R.Ə.Cəlilov (06.04. – 12.04.18)

müəl.X.R.Mustafayeva (13.04. – 21.04.18)

Tələbənin Soyadı, adı, atasının adı

İxtisas bölmə

Tədris təcrübəsinin təkrar keçirildiyi kurs, qrup

2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestri üzrə tələbənin tədris qrafikinə uyğun olaraq götürəcəyi təcrübənin adı və kreditin miqdarı

İxtisas üzrə illik təhsil haqqı (AZN)

Ümumi Kredit sayı

Təhsil haqqı ödəcəyi kreditlərin sayı

Mustafazadə  Elşad Elgiz

Regionşünaslıq (Ərəb ölkələri üzrə), r/b, passiv, ödənişli

IV kurs, 2201

Tədris təcrübəsi – 4.5 kr

1900

AZN

60

4.5 kredit

 

Rəhbərlər: b/m.N.N.Rzayeva (02.04. – 05.04.18)

dos.N.K.Əfəndiyeva (06.04. – 19.04.18)

dos.G.Y.Mahmud (20.04. – 21.04.18)

Tələbənin Soyadı, adı, atasının adı

İxtisas bölmə

Tədris təcrübəsinin təkrar keçirildiyi kurs, qrup

2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestri üzrə tələbənin tədris qrafikinə uyğun olaraq götürəcəyi təcrübənin adı və kreditin miqdarı

İxtisas üzrə illik təhsil haqqı (AZN)

Ümumi Kredit sayı

Təhsil haqqı ödəcəyi kreditlərin sayı

Fərəcov Coşqun Şahin

Regionşünaslıq (Ərəb ölkələri üzrə), a/b, passiv, ödənişli

IV kurs, 1444

Tədris təcrübəsi – 4.5 kr

1900

AZN

60

4.5 kredit

 

Rəhbərlər: b/m.A.H.Yəhyayev (02.04. – 05.04.18)

b/m.Z.Məmmədova (06.04. – 23.04.18)

b/m.Z.A.İsmayılova (24.04. – 21.04.18)

Tələbənin Soyadı, adı, atasının adı

İxtisas bölmə

Tədris təcrübəsinin təkrar keçirildiyi kurs, qrup

2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestri üzrə tələbənin tədris qrafikinə uyğun olaraq götürəcəyi təcrübənin adı və kreditin miqdarı

İxtisas üzrə illik təhsil haqqı (AZN)

Ümumi Kredit sayı

Təhsil haqqı ödəcəyi kreditlərin sayı

Mənsimov Fuad Polad

Regionşünaslıq (İran üzrə), a/b, passiv, ödənişli

IV kurs, 1446

Tədris təcrübəsi – 4.5 kr

1900

AZN

60

4.5 kredit

 

 

 

 

 

 

 

Digər yazılar

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Tarix fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Şərqşünaslıq fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Sosial elmlər və psixologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Mexanika- riyaziyyat fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Jurnalistika fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (İlahiyyat fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Geologiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Fizikafakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Coğrafiya fakültəsi)

Tədris təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Tarix fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Sosial elmlər və psixologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Mexanika-riyaziyyat fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Fizika fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Filologiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübəsi keçmə haqqında ( Coğrafiya fakültəsi)

Pedaqoji təcrübə keçmə haqqında (Biologiya fakültəsi)